هواشناسی خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی:
برگزاری سومین جلسه شورای اداری هواشناسی خراسان شمالی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان
برگزاری سومین جلسه شورای اداری هواشناسی خراسان شمالی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان
به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان شمالی در ادامه سفر خانم دکتر تاجبخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور و مهندس هاشمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سومین جلسه شورای اداری هواشناسی خراسان شمالی در حضور ایشان برگزار گردید.
مجید بیجندی مدیر کل هواشناسی در این جلسه گزارش کاملی از عملکرد استان ارائه و گفت:در مجموع اعتبارات ملی واستانی 94 درصد رشد داشته و ناوگان حمل و نقل به روزسانی شده است.
وی درادامه با اشاره به اقدامات روابط عمومی و اطلاع رسانی به راه اندازی پرتال جدید اداره کل با رویکرد نوین ، نشست های خبری ، پاسداشت اعیاد ملی و مذهبی ،جشن خانوادگی توسعه اطلاع رسانی در فضای مجازی و... به تشریح عملکرد سایر حوزه های پرداخت.
مدیر کل هواشناسی استان ادامه داد:اقدامات ویژه ای در بخش پایش و اداره مهندسی تجهیزات صورت گرفته است که اهم این فعالیت ها شامل برگزاری جلسه مشترک با فرمانداران شهرستانهای استان، برگزاری جلسه و گارگاه آموزشی برای متصدیان باران سنجی اولین بار در سطح استان، طراحی و چاپ گرافهای مورد نیاز ایستگاها با هزینه بسیار کم ، استاندار سازی ساختمان ایستگاه هواشناسی فرودگاهی بجنورد با افزایش برج دیدبانی و تجهیز آن، راه اندازی سامانه ویدیو کنفرانس استان و راه اندازی و اتصال به شبکه فیبرنوری و ... می باشد.
بیجندی در پایان ضمن تشکر ویژه از کارکنان هواشناسی خراسان شمالی ، با ارائه عملکرد معاونت توسعه و پیش بینی افزود: تغییر بولتن ها ،تشکیل کارگروه بحران و بلایای جوی با ابلاغ رسمی استاندار، دریافت تقدیر نامه از جانب ریاست محترم سازمان بعنوان یکی از 5 استان برتر در پیش بینی سیل ، برقراری ارتباط تصویری دوربین های حمل نقل جاده ای در اداره کل، ارتقاء رتبه کشوری تهک استان از 31 به 1، برقراری ارتباط تنگاتنگ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استان و...از جمله دستاوردها می باشد.
دکتر تاج بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان نیز ضمن تقدیر از عملکرد هواشناسی استان در حوزه های مختلف اشاره به دستورات اصلی سازمان هواشناسی جهانی ، خواستار فعالیت استان ها در این زمینه شد.
وی در ادامه با توجه به وضعیت اقلیمی استان خواستار صدور پیش بینی های بلند مدت با همکاری مرکز ملی اقلیم و پژوهشکده اقلیم شناسی مشهد شد.همچنین با اشاره به پتانسیل استان در حوزه فنی خواستار تهیه و تولید نرم افزارهای عملیاتی در حوزه ارائه خدمات هواشناسی استان شد.
ایشان در ادامه با تاکید بر نقش محوری داده های هواشناسی به مقوله درآمدزایی به عنوان یک اصل کاملا اساسی در سازمان هواشناسی تاکید و بر تهیه بستر لازم جهت فروش محصولات مختلف هواشناسی به کاربران سفارش لازم را ارائه نمودند.

 
 

 

تاریخ:
1399/04/28
تعداد بازدید:
425
منبع: